fbpx

Jak zdrowo żywić dziecko?

Dieta dzieci i młodzieży – od Tego zależy jak Twoje dziecko będzie się rozwijać.

Odpowiednia dieta jest kluczowym elementem, umożliwiającym prawidłowy rozwój i wzrost organizmu. Wraz z pożywieniem dostarczane są składniki odżywcze (węglowodany, białka, tłuszcze oraz witaminy i składniki mineralne), które wykorzystywane są do celów energetycznych, ale również:

  • uczestniczą w procesach poznawczych (kwasy omega-3),
  • warunkują wzrost organizmu (wapń, białko),
  • wpływają na zdolność zapamiętywania, nauki i koncentracji (witaminy z grupy B, magnez, cynk, kwasy omega-3).

Niedobory składników odżywczych mogą być przyczyną wielu chorób, których objawy będą widoczne dopiero w przyszłości.

Co powinno jeść dziecko?

Według zaleceń ekspertów, dieta juniora powinna opierać się na nieprzetworzonych produktach spożywczych.

Jej postawę stanowią warzywa i owoce, które powinny pojawiać się w diecie jak najczęściej. Są one źródłem wielu witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Najlepiej, gdy występują w jadłospisie w formie surowej np. jako sałatka, surówki bądź koktajl.

W większości posiłków należy również uwzględnić produkty zbożowe oraz nabiał, chude mięsa, ryby, jaja, będące źródłem białka.

W prawidłowo zbilansowanej diecie dziecka, nie może zabraknąć tłuszczy, jednak należy wybierać przede wszystkim produkty, o wysokiej zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (np. orzechy, nasiona, awokado, ryby).

Posiłki powinny być spożywanie regularnie. Należy unikać stosowania ciężkostrawnych technik kulinarnych takich jak smażenie czy duszenie. Jako podstawowy napój polecana jest woda. Od czasu do czasu mogą pojawić się również soki.

Catering dietetyczny dla dziecka?

Jest to idealne rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych rodziców, którzy nie zawsze znajdują czas na gotowanie. Decydując się na zakup diety pudełkowej dla dziecka, mamy pewność, że dostarczone posiłki są zbilansowane pod kątem wartości odżywczych, a jednocześnie atrakcyjne z punktu widzenia dziecka. Cateringi dla dzieci i młodzieży posiadają w swojej ofercie szereg potraw opracowanych z myślą o dzieciach i młodzieży, gwarantujących brak nudy na talerzu. Różnorodność potraw zwiększa ciekawość dziecka, a co za tym idzie chęć poznawania nowych smaków, dlatego nawet produkty takie jak brokuły czy szpinak w szybkim tempie znikną z talerza. Dieta pudełkowa dla dziecka to również świetna okazja do wykształcenia nawyku regularności spożywania posiłków, który jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia.

Zamawiając dietę pudełkową dla dziecka skorzystaj z naszej oferty dla dorosłych. SPORTFOODBOX oferuje Dietę Klasyczną, Dieta pudełkowa Odchudzająca, Dietę pudełkowa Wegetariańska, Dietę pudełkowa Sirtfood, Dieta pudełkowa Sportowa oraz dietę pudełkowa w formie Lunch Boxów i Dieta Sokowa. Dostawy realizujemy na terenie całej Polski – sprawdź w naszej wyszukiwarce TUTAJ. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami – nasze dietetyczki udzielą wszelkich informacji.

Dlaczego SPORTFOODBOX?

Mamy wieloletnie doświadczenie w komponowaniu i produkcji naturalnych, pełnowartościowych posiłków. Menu opracowywane jest przez zespół dietetyków we współpracy z szefami kuchni, dzięki czemu oferowane przez nas posiłki są nie tylko zdrowe, ale również smaczne. W naszych posiłkach nie ma nudy. Sportfoodbox to bez wątpienia najlepszy catering dietetyczny dla dzieci i młodzieży.

Zostaw komentarz