fbpx
dieta vege

Dieta Wege Fit

Dieta SPORTFOODBOX WEGE FIT to nasza propozycja dla osób będących na diecie bezmięsnej. Dieta wegetariańska to dieta urozmaicona i zbilansowana, składająca się ze zdrowych, naturalnych, nieprzetworzonych i pełnowartościowych produktów.

Białko zwierzęce zastąpiliśmy roślinnymi i bezmięsnymi źródłami tego makroskładnika, takimi jak: nasiona roślin strączkowych, zbożami, orzechami, jajami, nabiałem oraz warzywami.

Badania naukowe wykazały, że dieta wegetariańska może chronić przed wieloma chorobami przewlekłymi. Istotne jest, by dieta wegetariańska była nie tylko smaczna, ale również dostarczała organizmowi niezbędnych składników odżywczych, dlatego tak ważne jest by układał ją doświadczony dietetyk .

Zamów

Podstawę diety stanowią owoce i warzywa, które przygotowujemy w taki sposób, aby nie traciły cennych wartości odżywczych. Produkty, które na stałe goszczą w naszym menu to produkty pełnoziarniste, czyli zawierające złożone węglowodany obfitujące w błonnik pokarmowy i witaminy z grupy B. Kolejne wartościowe produkty to oczywiście te bogate w białko, takie jak: nasiona roślin strączkowych, produkty sojowe, orzechy, zboża, nabiał oraz jaja. Zdrowe tłuszcze uzupełniają najlepszej jakości oleje i oliwy roślinne tłoczone na zimno, pestki oraz orzechy. 

Dieta SPORTFOOD Wege FIT to oferta skierowana do osób, które z przyczyn ideologicznych lub zdrowotnych pragną odżywiać się zdrowo i regularnie – nie spożywając przy tym mięsa. Nasz program Wege FIT jest szczególnie pomocny w procesie odchudzania i walki o poprawę zdrowia i samopoczucia. Udowodnione zostało, że dieta bezmięsna wspomaga stan zdrowia, m.in.: w chorobach układu krążenia, cukrzycy, nowotworach, otyłości oraz alergiach. Jeżeli chcesz zredukować wagę, wystarczy że wybierzesz odpowiedni wariant kaloryczny. 

Pamiętaj, jeżeli nie wiesz jaka kaloryczność będzie dla Ciebie odpowiednia zapytaj naszego dietetyka. Przed wyborem diety oraz w jej trakcie możesz liczyć na nasze wsparcie. 

Dieta Wege Fit:

Zgodnie z piramidą IŻŻ (Instytutu Żywności i Żywienia). Dokładne ilości możesz sprawdzać na bieżąco w panelu klienta.

15% z białka 15%
25-30% z tłuszczu 30%
50-55% z węglowodanów 55%
Przykładowe posiłki

Spójrz tylko, jakie pyszności codziennie dla Ciebie przygotowujemy