fbpx
CATERING Sport

Dieta SPORTOWA

Dieta SPORTOWA to dieta urozmaicona i zbilansowana. Składa się ze zdrowych, naturalnych, nieprzetworzonych i pełnowartościowych produktów. Dieta wyróżnia się wysoką zawartością cennego białka

Zamów
dieta sportowa

Oprócz tego odpowiednia podaż białka w diecie zapobiega katabolizmowi mięśniowemu, sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej, redukuje cellulit, ujędrnia ciało. Dieta zawiera również złożone węglowodany, które dodają energii i są paliwem dla organizmu. W menu same najlepszej jakości produkty, takie jak: mięso od zaufanych hodowców, warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, chudy nabiał, koktajle białkowe, zdrowe przekąski.  

Podstawę diety stanowią owoce i warzywa, które przygotowujemy w taki sposób, aby nie traciły cennych wartości odżywczych. Produkty, które na stałe goszczą w naszym menu to produkty pełnoziarniste, czyli zawierające złożone węglowodany obfitujące w błonnik pokarmowy i witaminy z grupy B. Kolejne wartościowe produkty to oczywiście te bogate w białko, takie jak: ryby (łosoś, dorsz, tuńczyk), chude mięso (najczęściej kurczak i indyk), dziczyzna, wołowina, owoce morza, chudy i nieprzetworzony nabiał. Zdrowe tłuszcze uzupełniają najlepszej jakości oleje i oliwy roślinne tłoczone na zimno, pestki oraz orzechy, a także ryby bogate w kwasy omega-3 (makrela, śledzie).  

Dieta SPORTOWA jest również skierowana do osób, które chcą zmienić swoje codzienne nawyki żywieniowe na regularne, a także pragną aby jedzenie było zwyczajnie smaczne i domowe! Dzięki nam nie musisz liczyć kilokalorii i obawiać się o podać makroskładników – wszystkim się zajmiemy. Wystarczy wybrać odpowiednią podaż kilokalorii i cieszyć się postępami diety.  

Pamiętaj, jeżeli nie wiesz jaka kaloryczność będzie dla Ciebie odpowiednia zapytaj naszego dietetyka. Przed wyborem diety oraz w jej trakcie możesz liczyć na nasze wsparcie.

Dieta składa się z:

Zgodnie z piramidą IŻŻ (Instytutu Żywności i Żywienia).

30 % z białka
25-30 % z tłuszczu
40-50 % z węglowodanów
Przykładowe posiłki

Spójrz tylko, jakie pyszności codziennie dla Ciebie przygotowujemy