fbpx
KETO dieta

Dieta KETOGENICZNA

Dieta ketogeniczna (keto, ketogenna) to najbardziej wymagający model ze wszystkich diet. Jest to dieta urozmaicona i zbilansowana. Składająca się ze zdrowych, naturalnych, nieprzetworzonych i pełnowartościowych produktów zgodnie z zasadami diety KETO.

Zamów
dieta ketogeniczna

Podstawę diety stanowią najlepszej jakości tłuszcze (75%) i białka (20%). Zaledwie 5% zapotrzebowania energetycznego to węglowodany. Adaptacja organizmu jest kwestią bardzo indywidualną. Może potrwać 2 tygodnie, ale może także miesiąc. W tym czasie organizm będzie wysyłał różne sygnały. Możemy czuć się osłabieni, senni, mogą nam dokuczać bóle głowy, problemy żołądkowe, nudności. 

Oto pięć kroków w których napędzimy Twój organizm do zrzucenia zbędnych kilogramów:
– zmniejszysz ilość spożywanej glukozy pochodzącej z węglowodanów,
– bez glukozy, Twoje ciało zacznie szukać innego źródła energii , będzie nim TŁUSZCZ!
– wątroba produkuje ciała ketonowe, a Twój organizm zaczynie spalać zgromadzoną tkankę tłuszczową,
– po ok. 2 tygodniach adaptacji Twoje ciało wejdzie w stan ketozy, poziom ketonów rośnie,
– stan ketozy skutkuje szybką utratą wagi do momentu, kiedy ta w zdrowy sposób się stabilizuje. 

Dieta KETO nie jest prostą dietą, dlatego początkowy etap dla wielu osób jest może być ciężki w realizacji. W diecie dominują tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: tłuste mięsa, jajka, sery, ale produktami które im towarzyszą są zielone warzywa i owoce takie jak jeżyny, borówki, truskawki, jagody. Zadbamy o to by dieta nie była nudna, a każdy posiłek przyniósł Ci sytość, jak również przyjemność z jedzenia. Kolejne wartościowe produkty to oczywiście te bogate w białko, takie jak: ryby, chude mięso, fasolka szparagowa, sery i jajka. Zdrowe tłuszcze uzupełniają najlepszej jakości oleje i oliwy roślinne tłoczone na zimno, pestki, orzechy, awokado, tłuste ryby, masło orzechowe oraz kokos.  

Korzyści płynące z dobrze zbilansowanej diety ketogenicznej:
– przyczynia się i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej
– zwalcza cukrzycę typu 2
– zwalcza choroby serca
– chroni przed nowotworami
– zwalcza schorzenia neurologiczne,

Dieta ketogeniczna to oferta skierowana do osób, które chcą zrzucić zbędę kilogramy, poczuć się lżej i zdrowiej. Dieta Ketogeniczna działa gdy inne diety i sposoby zwiodły. Zadbamy o to by dieta była zbilansowana oraz zwyczajnie smaczna i kolorowa. Nasz program KETO sprawdzi się zarówno wśród osób odchudzających się oraz tych, którzy chcą zmienić swój sposób żywienia i dostarczać do organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Wystarczy wybrać odpowiednią podaż kilokalorii i cieszyć się postępami diety. Dieta ketogeniczna nie jest dla każdego, dlatego, jeśli chorujesz przewlekle, przyjmujesz leki, należy skonsultować chęć podjęcia diety z lekarzem.

Pamiętaj, jeżeli nie wiesz jaka kaloryczność będzie dla Ciebie odpowiednia zapytaj naszego dietetyka. Przed wyborem diety oraz w jej trakcie możesz liczyć na nasze wsparcie.

Dieta składa się z:

Zgodnie z piramidą IŻŻ (Instytutu Żywności i Żywienia).

20 % z białka
75 % z tłuszczu
5 % z węglowodanów